Kościół powierza dziś w sposób szczególny zadanie ewangelizacji dzieciom. Taki ma sens Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który zobowiązuje „dziecięcych misjonarzy” do niesienia światła solidarności szczególnie tam, gdzie wyjątkowo gęste są ciemności ubóstwa, cierpienia i wojny.

Jan Paweł II, Modlitwa Anioł Pański 6 stycznia 2002 r.

 

Światowy Dzień Misyjny Dzieci to patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Ustanowił go papież Pius XII w roku 1950. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, obchodzony jest 6 stycznia (lub w najbliższą tej dacie niedzielę).

Tego dnia łączą się z dziećmi całego świata na modlitwie w intencji rówieśników w krajach misyjnych. W ten sposób pragną im ofiarować najcenniejszy prezent – MODLITWĘ. Przygotowują liturgię Mszy św., podczas której na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi świata ubierają się w stroje symbolizujące 5 kontynentów. W ten szczególny dzień do Dzieła są przyjmowani nowi członkowie, a pozostali odnawiają swoje przyrzeczenia. Misyjny Dzień Dzieci często jest również dniem uroczystego podsumowania misyjnej kolędy.

 

Z listów dzieci:

 

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę