SEKRETARIAT MIS. Aktualności

Witamy...

Pallotyński List Misyjny: W kierunku wschodniego sąsiada

Drodzy Przyjaciele Misji,
reewangelizacja Ukrainy po ponad pięćdziesięciu latach prześladowań oraz pomoc, jaką niosą pallotyni ludności cywilnej w rejonie objętym konfliktem wojennym, skłaniają do zwrócenia uwagi w kierunku wschodniego sąsiada Polski, zwłaszcza teraz, gdy obchodzimy 100-lecie objawień w Fatimie, które w dużej mierze dotyczyły tamtych ziem. Wspomnienie tego wydarzenia jest dla katolików przynagleniem do gorliwego praktykowania wiary, także do wypełniania powołania misyjnego, które każdy otrzymał na chrzcie świętym. Zachętą do modlitwy w intencji misji jest Światowy Dzień Misyjny, który będziemy obchodzić 22 października. Ogarnijmy naszą modlitwą wszystkie kraje misyjne oraz reewangelizowane, a zwłaszcza  Ukrainę.
W mediach zainteresowanie Ukrainą wygasa, a przecież trzeba pamiętać, że chrześcijanie byli tu w czasach komunistycznych szczególnie prześladowani, zaś dzisiaj na wschodzie kraju trwa wojna i nadal giną ludzie wskutek walk lub z braku leków, pomocy medycznej, a nawet z głodu.

Więcej…

 

Ołtarz adoracji eucharystycznej „Światło Pojednania i Pokoju” w Ząbkach

Już ponad rok trwa peregrynacja niezwykłego ołtarza adoracyjnego przeznaczonego dla Afryki. W ramach realizacji misji apostolstwa adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w całym świecie Pallotyński Sekretariat Misyjny podjął we współpracy ze Stowarzyszeniem „Communita Regina della Pace” projekt 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. W ramach tego projektu zostanie utworzone Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój w Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie. Widzialnym znakiem tego przedsięwzięcia jest zrealizowany przez gdańską pracownię artystyczną „Drapikowski Studio” Ołtarz Adoracji „Światło Pojednania i Pokoju”.

Ołtarz ten, podobnie jak wcześniejsze realizacje, peregrynował do licznych kościołów i sanktuariów w Polsce i za granicą, służąc organizacji Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Dzięki Bożej Opatrzności, pierwszym etapem rozpoczętej już peregrynacji Ołtarza „Światło Pojednania i Pokoju” było nocne, modlitewne czuwanie Ojca Świętego Franciszka z młodymi w Brzegach, podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 r.
Obecnie ołtarz znajduje się w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, ul. 11 listopada 4. Na terenie tej parafii znajduje się siedziba Sekretariatu Misyjnego SAC Prowincji Chrystusa Króla. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną uwielbić Jezusa Eucharystycznego w tym przepięknym ołtarzu. z pewnością każdemu z nas bardzo zależy na pokoju w świecie, w naszych rodzinach i wspólnotach, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nie zapomnijcie również o intencjach misyjnych Kościoła, a zwłaszcza o polskich pallotynach posługujących w wielu odległych krajach misyjnych. Do zobaczenia!

ks. Grzegorz Młodawski SAC
Sekretarz ds. Misji

 

Więcej…