ADOPCJA SERCA Aktualności

Dzień Adopcji Serca w Kościele katolickim

We wspomnienie św. M. Teresy z Kalkuty, 5.09.2017 r., po raz pierwszy w Kościele odbył się Dzień Adopcji Serca zorganizowany przez Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI. Ustanowienie tego dnia jest wspólną inicjatywą Ruchu „Maitri”, Sekretariatu Misyjnego Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla oraz Sióstr Pallotynek.  Główne obchody odbyły się w parafii Chrystusa Sługi w Poznaniu. Punktem centralnym była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, w czasie której wygłosił on homilię.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy spotkania udali się do auli parafialnej, gdzie wysłuchali świadectw osób zaangażowanych w Adopcję Serca. Gospodarzami spotkania byli pan Wojciech Zięba, odpowiedzialny za Ruch MAITRI oraz pan Tadeusz Makulski, koordynator Adopcji Serca. Pallotyński Sekretariat Misyjny reprezentowali ks. Roman Rusinek SAC, duchowy opiekun Adopcji Serca oraz ks. Marek Pasiuk SAC, wieloletni misjonarz w Demokratycznej Republice Konga.

Więcej…

 

Dzień Dziecka: Spotkanie osób odpowiedzialnych za Adopcję Serca

Dzień Dziecka to doskonała okazja do refleksji nad Adopcją Serca. Projekt ten dotyczy najuboższych dzieci w krajach misyjnych. Opiekę nad osieroconymi dziećmi prowadzi wiele instytucji, między innymi Pallotyńska Adopcja Serca we współpracy z ruchem MAITRI. 1 czerwca odbyło się w Ząbkach, w siedzibie Adopcji Serca, spotkanie osób odpowiedzialnych za ten projekt:

Ks. dr Grzegorz Młodawski SAC – Pallotyński Sekretariat Misyjny
Ks. Dariusz Latuszek SAC – Odpowiedzialny za program pallotyńskiej Adopcji Serca w Słowacji
Ks. Stanisław Filipek SAC – Odpowiedzialny za program Pallotyńskiej Adopcji Serca Rwanda, DRK
Tadeusz Makulski – Koordynator programu Adopcja Serca Ruchu MAITRI
Wojciech Zięba – Inicjator programu Adopcja Serca Ruchu MAITRI

W programie spotkania znalazły się m.in.:

  • Ewaluacja projektu Adopcja Serca lata 1996-2016
  • AS w latach 2017- 2026 nowe wyzwania
  • Przepływ środków i informacji w ramach programu Adopcja Serca
  • AS – możliwości współdziałania/unifikacji
  • Wnioski

Wszystkim podopiecznym Adopcji Serca życzymy wiele radości i bezpiecznego dzieciństwa!

1.06.2017 r.

 

Cud w sercu Afryki – pielgrzymka do Rwandy

Poznaj kraj jedynych w Afryce objawień Matki Bożej. RWANDA – piękny krajobraz „Szwajcarii Afryki”, jeziora u stóp wulkanów, herbaciane pola pod wulkanami, zwierzęta sawanny w parku Akagera i niezapomniane spotkania w kraju Pallotyńskiej Adopcji Serca”.

ZAPEWNIAMY:

· przeloty samolotem

· przejazdy autokarem

· noclegi w ośrodkach misyjnych i domach rekolekcyjnych (pokoje 2-osobowe)

· wyżywienie pełne (3 posiłki)

· opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów

Więcej…

 

Dowiedziałem się, że mam syna...

fot. Piotr KomanderSzanowni Państwo,
w okresie świątecznym na swoim blogu opublikowałem relację z moich doświadczeń związanych z uczestnictwem w Adopcji Serca. Zapraszam do lektury.
Z wielkanocnymi pozdrowieniami
Piotr Komander

http://secundum.pl/

MÓJ SYN MAHUNO

O tym, że mam syna dowiedziałem się, kiedy był już jedenastoletnim chłopcem. Zobaczyłem go na fotografii, jak odświętnie ubrany w koszulkę zapiętą pod szyją i różowe spodenki uśmiecha się trochę nieśmiało do swojego taty. Czyli do mnie – co tu dużo mówić, wzruszonego i szczęśliwego. Byłem pewien, że spędzimy razem szmat czasu. Skąd miałem wiedzieć, że już za cztery lata mój syn Mahuno raz na zawsze przepadnie w zawierusze wojennej. I że będzie mi go tak brakowało.

Więcej…

 
Więcej artykułów…