48 lat temu pierwsi pallotyńscy misjonarze udali się do Brazylii i Rwandy, aby głosić Chrystusa. Kolejne lata przynosiły otwieranie nowych placówek misyjnych, tj. Barbados, Kolumbia, Wenezuela, Wybrzeże Kości Słoniowej, Demokratyczna Republika Konga oraz placówek reewangelizacyjnych, tj. Ukraina. 

Do roku 2020 wyjechało 272 misjonarzy. Dziś wielu z nich powraca do Ojczyzny. Na obcej ziemi zostawili swoje zdrowie, ale też dar Ewangelii zaniesiony innym. Jesteśmy wdzięczni za ich odwagę i wielką wiarę, które pozwoliły im pozostawić ojczysty kraj i ruszyć w nieznane.

Po tych wielu latach bardzo trudnej i wyczerpującej posługi potrzebują oni regeneracji swoich sił fizycznych i duchowych, aby móc dalej, w miarę swoich sił i możliwości służyć Bogu i Kościołowi w Polsce. Aby mogło się to dokonywać, potrzebują odnowy duchowej poprzez rekolekcje. Odnowa sił fizycznych wymaga rehabilitacji.

Dziękujemy za modlitwę za naszych misjonarzy seniorów i złożone ofiary, dzięki którym mogliśmy wykupić dla nich turnusy sanatoryjne, zapewnić im specjalistyczne leczenie oraz zabiegi rehabilitacyjne.

 

MODLITWA ZA MISJONARZY

Modlę się, Panie, za misjonarzy, którzy zostawili swój dom, rodzinę, przyjaciół i poszli służyć innym, by mówić i świadczyć o Tobie.

Daj mi, Panie, wielką wiarę i miłość taką, by ochotnie i wytrwale znosili trudy każdego misjonarskiego dnia.

Spraw, aby ci, do których zostali posłani, uwierzyli ich słowom i odczytali w nich Twoją obecność.

Mnie natomiast umacniaj we wspieraniu ich i wypraszaniu nowych robotników na żniwo Twoje.

 

Prosimy o dalsze wsparcie tego dzieła.

 

Wspomóż >

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę